Sport a okolí

Sport na Klínovci

Sjezdové lyžování a snowboard

V těsné blízkosti se nachází lyžařská středika: Klínovec, Neklid, Boží Dar, Fichtelberg. 23 km odtud je další lyžařské středisko Plešivec. Všechny uvedené areály nabízejí výborné podmínky pro sjezdové lyžování i snowboarding. Na Klínovci je k dispozici snowpark, lyžařská škola a půjčovna lyžařského vybavení.

Běžecké lyžování

Pro příznivce bílé stopy je k dispozici mnoho kilometrů strojově upravovaných běžeckých tratí jak na Klínovci, tak na Božím daru.

Snowkitting

Vyznavače snowkittingu by mohla zaujmou nejznámější střediska, kde probíhají i kurzy v tomto stále oblíbenějším sportu: Loučná pod Klínovcem, Boží dar nebo Abertamy.

Dalšími možnostmi sportovního vyžití v okolí je krytý bazén s wellness v hotelu Nástup, bazén v Oberwiesenthalu v Německu bruslení v Oberwiesenthalu v Německu.

Nákupy

Boží dar 6 km – Konzum Čáda
Kovářská 8 km – Eso market, výborná cukrárna naproti Eso marketu
Vejprty 12 km – Billa
Oberwiesenthal 8 km – Edeka Kullig, Penny Market
Nákupní centrum Ostrov 23 km, Chomutov 38 km

Restaurace

V okolí nalezneme velké množství restaurací v penzionech nebo hotelech. Náš tip: Penzion u Janičky v Háji-500 m, Radniční sklípek Boží dar, Hospůdka Špičák Boží dar, Restaurace Koruna Loučná pod Klínovcem. Přímo ve skiareálu Klínovec se kromě aprésski barů na sjezdovkách nachází např. restaurace Max, restaurace Sportcentrum a Aprés restaurant u parkoviště.